אוזניות גיימינג

מאפס לסט גיימינג חלק ג': כך תבחרו אוזניות גיימינג

אוזניות גיימינג

בחלקים הקודמים של "מאפס לסט גיימינג" הצגנו את תחומי מקלדות הגיימינג ועכברי הגיימינג. כעת, כל הנותר הוא לעסוק בחלק השלישי – אוזניות לגיימרים. אוזניות גיימינג הן מרכיב חשוב במיוחד לשחקני FPS ובאופן כללי לשחקי משחקי אקשן ומשחקי יריות.

אוזניות גיימרים איכותיות מסוגלות להעניק לא רק צלילים איכותיים ומדויקים אלא גם לתת למשתמש תחושה מדויקת יותר של המשחק. הודות לטכנולוגיות כמו 7.1 אוזניות גיימינג בעזרת אוזניות גיימינג איכותיות שחקנים יוכלו לשמוע בצורה מדויקת מהיכן מגיע האויב.

בדיוק כמו בכל תחום אחר, גם לאוזניות יש מספר פרמטרים שצריך לקחת בחשבון בעת הרכישה. במאמר זה נציג את הנקודות העיקריות שיש לשים אליהן לב בעת רכישת אוזניות לגיימינג.

משקל, ריפוד ונוחות

אוזניות גיימינג אמורות לשבת על הראש גם בעת סשן גיימינג ממושך. ישנן לא מעט אוזניות בשוק שהן כבדות או לא מרופדות מספיק וכתוצאה מכך גורמות ללחץ או כאב ראש תוך זמן קצר מאוד ואף אחד לא רוצה לשחק כשמשהו לוחץ לו על הראש.

לפני רכישה של אוזניות חשוב לשים לב שהאוזניות לא כבדות מידי, שהן יחסית גמישות ושהן עשויות מריפוד ומחומרים איכותיים שיאפשרו לשחק בזמן ממושך מבלי להרגיש שהאוזניות נמצאות על הראש. ניתן לבדוק נתונים כאלו באתרי המוצרים וכן גם בסיקורים ברחבי הרשת.

דרייברים ותדרים

הדרייברים והתדרים של האוזניות ישפיעו באופן משמעותי על דיוק הצלילים שלהן וזה בסופו של יום הדבר הכי חשוב באוזניות – איכות השמע. הדרייברים הם רכיבים הממירים את האותות החשמליים שהמחשב שולח אל האוזניות.

 

כאשר רוכשים אוזניות גיימינג חשוב לוודא כי הן מגיעות עם דרייבר איכותי וגדול בגודל של 40mm-50mm על מנת להבטיח את איכות הסאונד הטובה ביותר ולהנות מחווית משחק טובה.  בנוסף, כדאי להעיף מבט גם על תדרי האוזניות.

טווח התדרים של האוזניות מראה את טווח הצלילים שהן מסוגלות לשדר ברמה התאורטית. ככל שהטווח גדול יותר כך הן יכולות לשדר יותר צלילים ולהפיק צליל מדויק יותר. אוזניות כמו ה-MODECOM VOLCANO MC-899 PROMETHEUS מגיעות עם טווח תדרים של 20Hz עד 20Khz ודרייברים בגודל של 50mm.

 

מיקרופון

משחקי מחשב רבים כמו Counter Strike Global Offensive, Fortnite ועוד מבוססים על עבודת צוות ובשביל לתקשר כראוי ומהר צריך מיקרופון. אוזניות גיימינג רבות מגיעות עם מיקרופון בדיוק בשביל המטרה הזו. כמובן, דגמים לא איכותיים יגיעו עם מיקרופון גרוע, כזה שקולט סאונד באיכות נמוכה ובווליום נמוך. חלק מהאוזניות מגיעות עם מיקרופון גמיש או מיקרופון שניתן לנתק וזה בהחלט בונוס נחמד.

תצורת חיבור

כמו לכל דבר מודרני גם לאוזניות יש מגוון שיטות חיבור. חלק מן הדגמים מתחברים ב-Bluetooth, חלק עם רסיבר מיוחד, חלק בחיבור AUX, חלק בחיבור USB ואחרות נעזרות בכלל בכרטיס קול חיצוני. לסוג החיבור יש השפעה על איכות הסאונד כאשר חיבור USB נחשב לאיכותי יותר לרוב.

כמו כן, חשוב לזכור שאוזניות אלחוטיות מגיעות עם סוללות המוסיפות מעט משקל ומצריכות הטענה באופן קבוע. לרוב אוזניות המגיעות עם כרטיס קול חיצוני יהיו איכותיות יותר מאחרות ויפיקו צליל נקי ומדויק יותר.

MC-823 RANGER

המחיר המקורי היה: ₪189.00.המחיר הנוכחי הוא: ₪159.00.

MC-899 PROMETHEUS לבן

המחיר המקורי היה: ₪399.00.המחיר הנוכחי הוא: ₪369.00.

פיצ'רים מיוחדים

לאוזניות גיימינג יש מספר פיצ'רים מיוחדים שאין לאוזניות "רגילות" הקיימות בשוק. בתחילת המאמר דיברנו למשל על 7.1, טכנולוגיה המאפשרת לשדר סאונד ב-7.1 ערוצים ובכך המשתמש יוכל ממש להרגיש מהיכן הצליל מגיע או במקרה של משחקי המחשב, איפה האויב נמצא.

 

אוזניות גיימינג מודרניות מגיעות לרוב עם מיקרופון וחלקן אפילו עם תאורת RGB שזה תמיד בונוס נחמד ומגניב עבור גיימרים חובבי RGB. על חלק מהדגמים קיים גם שלט קטן המאפשר לשלוט בקלות בעוצמת השמע או לעשות מיוט מבלי לצאת מן המשחק ומבלי לשנות את ההגדרות שלו.