עכבר גיימינג

מאפס לסט גיימינג חלק ב': כך תבחרו עכבר גיימינג

עכבר גיימינג

את סדרת הכתבות "מאפס לסט גיימינג" פתחנו עם כתבה המציגה את עולם מקלדות הגיימינג. בכתבה זו נציג את תחום עכברי הגיימינג שלא תמיד זוכה לחשיבות הראויה לו. במבט ראשון עכבר מחשב נראה כמו רכיב די פשוט בלי יותר מידי פיצ'רים או הבדלים בין הדגמים השונים אך מתחת למכסה המנוע ישנם לא מעט פרמטרים חשובים – בעיקר לגיימרים תחרותיים.

גודל, צורה ומשקל

שלושת הפרמטרים הראשונים קשורים אחד לשני והם כולם משתנים מאדם לאדם. עבור גיימרים מקצועיים ושחקני Esports מקצועיים יש חשיבות רבה למשקל העכבר שכן משקלו יכול להשפיע על דיוק הירי במשחק, קלות התזוזה והתעייפות היד לאורך זמן. יש חשיבות רבה לעכבר בבחירת ציוד גיימינג מקצועי.

גם בכל הקשור לגודל ולצורה אין אמת מוחלטת שכן לכל אדם יש העדפה אחרת ויד בגודל שונה. יש מי שיעדיף עכבר קל, קטן ולא גבוה ואילו אדם אחר יעדיף עכבר גיימינג כבד וגדול. עכבר גיימינג MODECOM VOLCANO SHINOBI 3360 מגיע במשקל מזערי של 72 גרם בלבד לטובת שחקני Esports רבים.

בעת רכישת עכבר גיימינג חדש תמיד כדאי להתנסות בעכברים בגדלים שונים ובמשקלים שונים על מנת לבחור אחד שיתאים בצורה הטובה ביותר.

חיישן

החיישן של העכבר הוא לרוב גולת הכותרת שלו. החיישנים של עכבר גיימינג הם הפיצ'ר המרכזי שלהם ולרוב מדובר בחיישנים איכותיים בצורה משמעותית בהשוואה לעכברי מחשב "רגילים".

 

חיישנים כמו ה-Pixart 3360 PWN מציעים דיוק גבוה במיוחד. ניתן אף לשנות את רמת הדיוק והרגישות של העכבר הנקראת בשפה המקצועית DPI. בעוד שעכברים פשוטים יציעו רמת דיוק של עד לכ-800DPI, עכבר גיימינג איכותי כמו ה-MODECOM VOLCANO SHINOBI 3360 יכולים להגיע עד ל-12,000DPI – מדובר בגורם עם השפעה מכרעת בשדה הקרב.

 

מקלדת גיימינג

עכברי גיימינג גם בודקים את תנועת המשתמשים באופן תדיר יותר. למשל, אם עכבר רגיל יבדוק תנועה 125 פעמים בשנייה, עכבר גיימינג איכותי יוכל לבדוק אפילו 1,000 פעמים בשנייה. גם כאן מדובר בפקטור המשפיע על ביצועי העכבר ואפילו על זמן התגובה.

חיבוריות

בעבר הדעה הרווחת הייתה שאין דבר כזה עכברי גיימינג אלחוטיים אך היצרניות השונות הצליחו להתגבר על הסטיגמות וליצור פתרונות אלחוטיים די טובים הנעזרים בתקן Bluetooth או ברסיברים מיוחדים. בעוד שעכברי גיימינג אלחוטיים מקלים על סידור הכבלים בעמדה יש להם גם חסרונות.

עכברי גיימינג אלחוטיים דורשים טעינה והסוללה שלהם מכבידה (לרוב) בצורה משמעותית את העכבר. עכברים המשתמשים בכבלי USB יהיו קלים יותר, זמן תגובה נמוך תמיד ללא הפרעות וגם אין צורך להטעין אותם או להחליף להם את הסוללה. מה עדיף? זה כבר נתון לשיקול של כל אחד.

ערך המוסף

לעכבר גיימינג מקצועי יש ערך מוסף גם מעבר לחיישן ולמראה הייחודי שלהם. חלק מהדגמים מגיעים עם כפתורי Macro הזהים באופן פעולתם לכפתורי Macro במקלדות. כפתורים כאלו יכולים להיות שימושיים להחלפת מקש ה-R לטעינת נשק במשחקי אקשן ו-FPS או לחילופין להוות קיצורי דרך שימושיים במשחקי MMO RPG.

 

חלק גדול מן העכברים כוללים גם תאורת RGB הניתן לסנכרון עם מוצרים אחרים ובכך ניתן ליצור מראה ייחודי ואישי לסט הגיימינג שלכם. בונוס נוסף של עכברי גיימינג חוטיים הוא הכבל השזור שלהם שגם נראה טוב וגם יותר איכותי ויותר עמיד בהשוואה לכבל המגיע עם עכבר "רגיל".

VOLCANO LANPARTY 2 RGB

המחיר המקורי היה: ₪539.00.המחיר הנוכחי הוא: ₪449.00.

VOLCANO LANPARTY RGB

המחיר המקורי היה: ₪379.00.המחיר הנוכחי הוא: ₪349.00.

תכונות מיוחדות

מעבר לסוויצ'ים המכאניים, למקלדות גיימינג איכותיות ישנם גם פיצ'רים נוספים המעניקים להן ערך מוסף, בין אם ברמת הנראות או ברמת הביצועים. גיימרים רבים מחפשים מקלדות גיימינג עם תאורת RGB למשל, מקלדת גיימינג עם RGB מאפשרת התאמה אישית של המקלדת לפי הטעם שלך ואפילו תאורה שונה בין משחק ומשחק. כל ציוד הגיימינג של MODECOM מגיע עם תאורת RGB ניתנת להתאמה עם תוכנה ייעודית.

שחקני MMO ושחקני RPG יחפשו מקלדות גיימינג עם מקשי Macro – מקשים ייעודיים שניתן לקבוע את הפעולה שלהם בעזרת התוכנה של המקלדת. כך למשל השחקנים יכולים לתכנת פעולות רבות במשחקים בלחיצת כפתור אחת במקום מספר קיצורי דרך או לחיצה על כמה תפריטים.

תכונה חשובה נוספת היא ה-Anti-ghosting – תכונה המוודאת כי בעת לחיצה על מספר רב של מקשים במקביל הם כולם יילחצו והמידע יגיע למחשב. במקלדות לא איכותיות, בעת לחיצה על מספר כפתורים המחשב יזהה לחיצה רק על חלקם ואולי אפילו על כפתור בודד בלבד. במקלדות איכותיות כמו ה-MODECOM VOLCANO LANPARTY RGB זה לא קורה.