ציוד גיימינג

מוצרי הפלנטינום של מודקום כיכבו בגביע הגיימינג הראשון של ערוץ הגיימינג

מאת: יאיר ישראל קפלן

בסוף חודש אוגוסט התקיימה לה תחרות גיימינג ראשונה מסוגה בארץ, תחרות "גביע הגיימינג".

בעוד השלבים המוקדמים נערכו במתכונת משחקי רשת באופן מרוחק, השלבים האחרונים של התחרות התקיימו בין ה-17 ל-18 באוגוסט במועדון הביט בחיפה ושודרו בשידור ישיר בערוץ הגיימינג. צוות המנחים והפרשנים כלל ברובו את היו-טיוברים והשחקנים המוכרים ביותר בארץ. ביניהם אייל יוסף ושלומי בן-עטר מערוץ "המרתף", שי בן בסט (מר שיבולת), בן קיסר, רעות אריה ועוד.

התחרות נתמכה על ידי מספר רב של גופים ונותני חסויות: קבוצת ספורט 1, וואלה, תחנת הרדיו 103FM, העמותה לגיימינג תחרותי ועיריית חיפה. גם מודקום ישראל הייתה בין נותני החסות והעניקה לזוכים סט גיימינג פלטניום הכוללת שני עכברים בצבעים שונים ומקלדת מסדרת Volcano וגם אוזניות גיימינג מקצועיות מסדרת פרומיתאוס.

בסך הכול התמודדו המתחרים בחמישה משחקים שונים: Rocket League, Valorant, PES 2021, Counter Strike ו-Tekken 7. מבין חמשת המשחקים, Rocket League ו-Valorant הם היחידים בהם אין כרגע ליגה בין לאומית. התחרות הבינלאומית למדינות (IeSF) בשלושת המשחקים הנותרים תתקיים השנה מכל המקומות דווקא באילת, מה שאולי יתן זריקת מרץ לעיר שספגה מכה כלכלית לא קטנה בשל התפרצות הקורונה.

Rocket League

שילוב בין משחק ספורט למרוץ מכוניות. המצב המקורי והפופולארי ביותר של המשחק הוא עדיין מצב הכדורגל, אך בהמשך נוספו לו גם מצב הוקי קרח ואפילו כדורסל.

למשחק זה אין בינתיים אליפות בינלאומית ולכן התחרות התקיימה במסגרת "גביע המדינה". בסך הכול השתתפו בתחרות 7 קבוצות במשחק 3 על 3. במשחק הסופי ניצחה קבוצת “Enter Team Name” את קבוצת Maccabi" Slavik” בתוצאה 2-5.

Valorant

השם "ולורנט" אולי לא אומר לכם הרבה, אבל מדובר במשחק יריות מגוף ראשון שהולך וצובר לו מעריצים רבים. יש כאלו המתארים אותו כשילוב בין האלמנט הקבוצתי של Counter Strike ובין הדמויות הייחודיות של Overwatch.

לאחר סדרת משחקים בין 5 קבוצות, הקבוצה שעלתה לגמר ותייצג אותנו באליפות העולם למדינות היא Mix ,שהפתיעה את כולם לאחר שהצליחה לעלות את עצמה מבית המפסידים.

PES 2021 (מעתה eFootball)

התחרות הגוברת בין פיפ"א ל-PES אלצה את חברת קונאמי להפוך את משחק הכדורגל שלה לחינמי ולמתג אותו מחדש כ-eFootball. אבל עד שזה ייקרה מתישהו בסתיו, הקבוצות הישראליות התחרו עדיין בגרסת 2021 על כרטיס כניס לLeSF.

במשחק התחרו זה מול זה ארבעת השחקנים המקצועיים שי בוזנח, ניר טוביה, דור אדרי ואוראל דניאל. בסופו של דבר ניצח אוראל את שי בתוצאה 0-3. אגב, שי הוא גם השחקן היחיד מבין הארבעה שכבר זכה לנצח בעבר באליפות המקומית וייצג את ישראל באליפות העולם ואליפות אירופה (eEuro).

Counter Strike

את קאונטר סטרייק, משחקי היריות הטקטי הפופולארי ביותר (לפחות במערב) כמעט ואין צורך להציג. מתוך שמונה קבוצות שונות, לגמר הגיעו הקבוצות Nom Gaming ו-Hapyjamot, כאשר דווקא Nom Gaming החדשה יחסית בסצנה ניצחה בתוצאה המכובדת 11-15.
https://youtu.be/g71a83hAyAg

Tekken 7

סדרת טקן אומנם לא פופולארית כפי שהייתה בימי ה-PlayStation וה-PlayStation 2 העליזים, אבל עדיין מדובר באחת הסדרות המובילות בגזרת משחקי המכות. הסדרה ידועה במגוון הדמויות המשעשעות והביזאריות כפי שרק משחקים יפנים יכולים להציג.
בטקן התמודדו על המקום בליגת הבין לאומית למדינות ארבעה שחקנים בלבד ולכן התחרות הייתה מותחת במיוחד. בסיבוב האחרון התחרו אחד מול השני אדיר עמיאל ומיכאל קרקז. אדיר הפתיע את כולם כאשר ניצח את מיכאל, המחזיק בתואר כבר מספר שנים רצופות.

Why So Serious?

בין התחרויות, ובמטרה להפיג מעט את המתח, שולבו גם קטעי נונסנס בסגנון "מה בתמונה", רק עם מיינקראפט ועכבר במקום נייר ועט… אם רציתם לראות כיצד בונים את חוזה המדינה הרצל מבלוקים, תוכלו לצפות בגרסה הלא מקוצרת של המשחקים שאורכה 7 שעות (בערך בנקודת זמן 1:40).

בהצלחה בשנה הבאה

אין ספק שערוץ הגיימינג ביחד עם השותפים והספונסרים הצליחו להרים כאן הפקה מרשימה ביותר ובעיקר מדויקת לפרטי פרטים, במיוחד בתקופה מאתגרת כמו זו שבה אנחנו נמצאים כרגע (בניגוד לכמה אירועים המוניים שהיו בקיץ הזה, הכניסה כאן הייתה על בסיס מוזמנים בלבד). מסתבר שבכל זאת עשינו כברת דרך ארוכה מאז ימי הוגו והמקשים הלא נלחצים